سوالات متداول

سوالات متداول

به طور خلاصه داستان از این قرار است که وقتی زنبور شهد گیاهان را جمع آوری می کند، با بزاق دهان خود و آنزیم هایی که به آن
اضافه می کند شهد را غلیظ می کند. آنزیم هایی که زنبور به شهد اضافه می کند باعث می شود که قند هایی مثل ساکارز که انحلال پذیری
کمی در آب دارند به فروکتوز و گلوکز که انحلال پذیری بیشتری در آب دارند تبدیل شود. این کار باعث می شود که زنبور ها غذای
کم حجم تر اما مقوی تری داشته باشند. در نتیجه محصول نهایی یک محلول بسیار اشباع از قند است که به آن عسل می گویند.

فواید فیزیولوژیکی عسل طبیعی

این تأثیرات را می توان به دو دستۀ  الف) مدارک صرفاً تجربی،  ب) شواهد و مدارک علمی و تأیید شده، تقسیم کرد :

الف) مدارک تجربی

فواید تغذیه ای عسل طبیعی

عسل طبیعی به جهت سهولت جذب بهتر و مقاومت در برابر کوفتگی، مخصوصاً در مورد فعالیت های فیزیکی، مقاومت قوی را ایجاد می کند؛ همچنین کارایی بیشتر فکری را سبب می گردد. بنابر این هم افراد سالم هم افراد بیمار برای درمان هر نوع ضعف مخصوصاً در موارد هضم یا جذب غذا در بدن به آن نیاز دارند. به علاوه باعث افزایش رشد نوزادان، تثبیت مقدار کلسیم استخوان، کمک به درمان کم خونی و بی اشتهایی می شود.

فواید عسل طبیعی برای دستگاه گوارش

عسل طبیعی هضم و جذب غذا را بهبود می بخشد و برای مشکلات روده ای مزمن و عفونی مثل یبوست، زخم اثتی عشر یا دوازدهه و ناراحتی های کبد، مفید است.

فواید عسل طبیعی برای سیستم تنفسی

در شرایط آب و هوایی معتدل و سخت، عسل طبیعی درمان شناخته شدۀ خوبی برای سرماخوردگی و ناراحتی ها و عفونتهای دهان و گلو و برونشیت می باشد. به نظر میرسد این اثر به غیر از خاصیت ضد باکتری بودن، مربوط به اثر آرام کنندگی و تسکین دهندگی فروکتوز موجود در آن باشد.

فواید عسل طبیعی در درمان پوست و زخم

عسل به علت خاصیت مرطوب کنندگی و تقویتی در ساخت کرمهاو مواد آرایشی کاربرد دارد. همچنین از آن در ساخت مواد دارویی یا قرار دادن مستقیم آن بر روی زخم، برای درمان درد ها و زخم های بالینی، زخم معده، زخم واریس و سوختگی یاد کرده اند. عسل طبیعی به مقاومت بدن در برابر عفونت و ترمیم بافت کمک می کند و موجب تسریع سرعت ترمیم زخم می گردد. اگر پس از سوختگی به موضع مالیده شود، سطح تاول را محدود ساخته و به ترمیم پوست سرعت می بخشد. در نوشته ها، شواهد تاریخی بسیاری از درمان انسان با عسل و یا کاربرد دامپزشکی (درد و زخم های باز و زخمهای پستان گاو) آن گزارش شده است. استفاده از نوعی کرم که روزی سه بار از آن استفاده می شود و از مقادیر مساوی عسل، آرد گندم سیاه و روغن زیتون تشکیل شده باشد، در درمان دردها و زخم های باز مثل زخم قانقاریا در اسبها بسیار موفق بوده است.

فواید عسل طبیعی برای ناراحتی های چشم

براساس نظریات سنتی از اروپا، آسیا و آمریکای مرکزی عسل طبیعی، آب مروارید چشم را مداوا می کند یا کاهش می دهد و در صورتی که مستقیماً در چشم ریخته شود، آماس ملتحمه و ناراحتی های مختلف قرنیه چشم را درمان می کند. این گفته بیشتر در مورد عسل های ملیپونید و ترگونید از آمریکای مرکزی و جنوبی و هند صدق می کند.

بیماری قند (دیابت)

بر خلاف تصور بعضی ها که عسل را برای بیماری دیابت بی ضرر می دانند، مصرف بدون تجویز پزشک برای آنان مضر می باشد. عسل را تنها می توان با دستور پزشک متخصص جایگزین مقدار قندی نمود که برای بیمار مجاز می باشد و مصرف آن به عنوان قند اضافی بر آنچه در رژیم آنها پیش بینی شده مجاز نیست. با این وجود در عسل مصرفی بیماران دیابتی هرچه قند فروکتوز بیشتر از گلوکز باشد برای آنها بهتر است، به همین دلیل عسل اقاقیا که فروکتوز بیشتری دارد برای بیماران دیابتی توصیه می گردد.

بررسی ها نشان می دهد که میزان انسولین در هنگام مصرف عسل طبیعی کمتر از مصرف سایر غذاها با کالری مشابه است و میزان قند خون مدت کوتاهی پس از خوردن آن در مقایسه با دیگر غذاهای هم کالری کمی بالاتر بوده است. در بررسی سلامتی افراد مشخص شده است که مصرف محصولات عسلی، قند خون را کمی نسبت به مصرف مقدار مشابه ساکارز بالا می برد.

بله، همانطور که در بالا اشاره شد عسل طبیعی در خارج از کندو یک محلول فوق اشباع است که بسیار هم ناپایدار است و اگر
شرایط مساعدی برای آن ایجاد شود قطعا شکرک می زند. اگر چه بسته به منبع گیاهی آن ممکن است از چند روز تا چند سال بعد از برداشت به تاخیر بیفتد.

خیر، اگرچه عسل طبیعی شکرک می زند اما عکس آن صادق نیست و نمی توان گفت که هر عسلی که شکرک می زند قطعا طبیعی
است. حتی اگر زنبور به صورت مصنوعی با شکر و یا گلوکز تغذیه شود، باز هم احتمال اینکه عسل شکرک بزند وجود دارد.

ژل رویال یا شاه انگین یا ژل سلطنتی ترشح شیری است که توسط زنبور عسل کارگر تولید می‌شود و به طور معمول حاوی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آب، پروتئین ۱۲ تا ۱۵ درصد، ۱۰ تا ۱۶ درصد شکر، ۳ تا ۶ درصد چربی و ۲ تا ۳ درصد ویتامین، نمک و اسید آمینه است. ترکیبات ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی و آب و هوا متفاوت باشد. زنبورهای عسل کارگر در واقع از این محصول برای پرورش و رشد زنبورهای ملکه استفاده می‌کنند.

ژل رویال برای آسم، تب یونجه، بیماری کبد، پانکراتیت، دیابت نوع ۲، زخم‌های پای دیابتی، مشکلات خواب (بی‌خوابی)، خستگی ثانویه بر اثر سرطان، سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، ناباروری (عدم توانایی داشتن یک کودک)، علائم یائسگی، زخم معده، بیماری کلیوی، شکستگی استخوان، اختلالات پوستی و کلسترول بالا استفاده می‌شود.

بعضی افراد ژل رویال را مستقیما به عنوان یک تونیک روی پوست می‌مالند یا از آن برای ترغیب رشد موی سر استفاده می‌کنند.

کودکان: احتمالاً مصرف به مدت ۶ ماه خطری ندارد.
بارداری و شیردهی: برای استفاده در دوران بارداری یا شیردهی در حال حاضر اطلاعات ایمنی کافی وجود ندارد! پس از مصرف آن اجتناب کنید.
آسم یا آلرژی: اگر نسبت به محصولات زنبور عسل آسم یا آلرژی دارید، از ژل رویال استفاده نکنید. این می‌تواند برخی واکنش‌های جدی، حتی مرگ را ایجاد کند!
فشار خون پایین: ژل رویال ممکن است فشار خون را کاهش دهد. اگر فشار خون شما کم است، ژل رویال ممکن است آن را بیش از حد کاهش دهد.

گرده گل توسط زنبورعسل درست می شود و غذای زنبورهای جوان است و یکی از کامل ترین خوراکی های طبیعت محسوب می شود زیرا تقریبا تمام مواد مغذی مورد نیاز انسان را شامل می شود. درباره خواص گرده گل همین بس که این محصول زنبورعسل سرشار از پروتئین ها (حدود ۴۰ درصد پروتئین)، اسید آمینه های آزاد و ویتامین ها از جمله B-complex و اسید فولیک است.

محققین برای تعیین اثرات دارویی گرده بر روی بعضی از بیماری ها، آزمایش هایی روی انسان انجام داده اند.

وجود هورمون های تحریک کننده جنسی در گرده ثابت شده است و به عنوان تقویت کننده ای عمومی برای درمان بعضی از بیماری ها در تعدادی از کلینیک ها و بیمارستان های اروپا و آسیای شرقی مورد استفاده قرار گرفته است.

خواص گرده گل

در اینجا تنها ۱۰ دلیل عمده برای افزودن گرده گل به رژیم غذایی روزانه شما وجود دارد !

۱ . افزایش انرژی

طیف وسیعی از مواد مغذی موجود در گرده گل آن را به یک انرژی دهنده عالی طبیعی تبدیل می کند. کربوهیدرات ها، پروتئین و ویتامین B می توانند در طول روز با افزایش استقامت و مبارزه با خستگی به شما کمک کنند.

۲ . نرم کننده پوست

گرده گل اغلب در محصولات موضعی که هدف آن ها درمان شرایط التهابی و سوزش های پوستی مانند پسوریازیس یا اگزما است مورد استفاده قرار می گیرد. اسید آمینه ها و ویتامین ها از پوست محافظت می کنند و به بازسازی سلول ها کمک می کنند.

۳ . سیستم تنفسی

گرده گل زنبورعسل، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که ممکن است اثر ضد التهابی بر روی بافت های ریه داشته باشد و مانع حمله آسمی شود.

۴ . درمان حساسیت

یکی دیگر از خواص گرده گل کاهش میزان هیستامین موجود می باشد که باعث کم شدن بسیاری از آلرژی ها می شود. دکتر لئو کانوی، دکترای تغذیه از دِنور کلرادو، گزارش داد که ۹۴ درصد از بیمارانش پس از درمان با مصرف گرده گل به طور کامل از علائم آلرژی آزاد بودند. از بین رفتن همه چیز از آسم تا آلرژی و مشکلات سینوسی تایید می کند که گرده گل در برابر طیف گسترده ای از بیماری های تنفسی موثر است.

۵ . سیستم گوارشی

بعلاوه ویتامین های سلامتی بخش، مواد معدنی و پروتئین، گرده گل همچنین دارای آنزیم هایی است که می توانند در عمل گوارش مفید واقع شوند. آنزیم ها بدن شما را در گرفتن مواد مورد نیاز از خوراکی هایی که می خورید یاری می دهند.

۶ . تقویت سیستم ایمنی

گرده برای فلور روده مفید است، بنابراین سیستم ایمنی را پشتیبانی می کند. طبق گفته دکتر جوزف مِرکولا، متخصص بهداشت عمومی، گرده گل دارای خواص آنتی بیوتیکی است که می تواند به محافظت از بدن در برابر ویروس های آلوده کمک کند. فواید گرده گل به اینجا ختم نمی شود و همچنین این ماده سلامتی بخش سرشار از آنتی اکسیدان ها است که سلول ها را از اکسیداسیون ناخوشایند رادیکال های آزاد جلوگیری می کند.

۷ . درمان اعتیاد

از دیگر فواید گرده گل این است که با مهار کردن افزایش ضربان و انگیزش های ناگهانی و سرکوب هوس ها به طور کامل برای درمان اعتیاد به مواد مخدر استفاده می شود. از آنجا که گرده گل هوس های ناگهانی را سرکوب می کند، ممکن است برای کاهش وزن نیز سالم و مفید باشد. با این حال تحقیقات بیشتر در مورد خواص گرده گل به ویژه درباره مدیریت وزن مورد نیاز است.

۸ . پشتیبانی از سیستم قلبی عروقی

گرده گل دارای مقدار زیادی روتن می باشد؛ یک بیوفلاونوئید آنتی اکسیدانی که به تقویت عروق خونی، مشکلات گردش خون و تنظیم سطح کلسترول کمک می کند. قدرت بالای ضد انعقادی آن می تواند به جلوگیری از حمله قلبی و سکته مغزی کمک کند.

۹ . کمک به غده پروستات

مردان مبتلا به هیپرپلازی خوش خیم پروستات با استفاده از گرده گل می توانند خود را تسکین دهند. گرده گل می تواند باعث کاهش التهاب و جلوگیری از انگیزش های مکرر ادراری شود.

۱۰ . مشکلات نازایی

گرده گل باعث تحریک و بازگرداندن عملکرد تخمدان می شود، بنابراین می تواند برای کمک به تسریع بارداری استفاده شود. همچنین به عنوان تقویت کننده هورمونی، داروی تقویت قوای جنسی قوی نیز بحساب می آید!

۱۱ . درمان دیابت

پزشکان گرده را در درمان علائم دیابت موثر تشخیص داده اند و همچنین در تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که گرده دارای آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین است و قادر به جلوگیری از رشد برخی میکروارگانیسم ها می باشد.

In short, the story goes that when a bee collects nectar from plants, with its saliva and enzymes that it
Adds nectar thickens. Enzymes that bees add to nectar cause sugars such as sucrose to be soluble.
They have little in water to convert to fructose and glucose which are more soluble in water. This makes the bees feed
Have less volume but more tonic. The end product is a highly saturated sugar solution called honey.

Physiological benefits of natural honey

These effects can be divided into two categories: a) purely empirical evidence, b) scientific and verified evidence:

A) Experimental evidence

Nutritional benefits of natural honey

Natural honey provides strong resistance for easier absorption and resistance to contusions, especially in physical activity; It also causes more intellectual efficiency. Therefore, both healthy and sick people need it to treat any kind of weakness, especially in cases of digestion or absorption of food in the body. In addition it promotes neonatal growth, stabilizes bone calcium, and helps treat anemia and anorexia.

Benefits of natural honey for the gastrointestinal tract

Natural honey improves digestion and absorption of food and is useful for chronic and infectious intestinal problems such as constipation, duodenal or duodenal ulcers and liver disorders.

Benefits of natural honey for the respiratory system

In temperate and temperate climates, natural honey is a well-known treatment for colds, ailments, infections of the mouth, throat and bronchitis. Apart from its antibacterial properties, this effect seems to be related to the sedative and soothing effect of fructose.

Benefits of natural honey in the treatment of skin and wounds

Honey is used in making creams and cosmetics due to its moisturizing and strengthening properties. It has also been used to make medicines or apply them directly to wounds to treat pain and clinical wounds, stomach ulcers, varicose veins and burns. Natural honey helps the body resist infection and tissue repair and accelerates wound healing. If rubbed into place after a burn, it limits the blister surface and speeds up skin repair. In the writings, a lot of historical evidence has been reported of human treatment with honey or its veterinary use (pain and open wounds and bovine breast wounds). The use of a cream that is used three times a day and consisting of equal amounts of honey, buckwheat flour and olive oil, has been very successful in treating pain and open wounds such as gangrene in horses.

Benefits of natural honey for eye disorders

According to traditional theories from Europe, Asia and Central America, natural honey cures or reduces cataracts, and if poured directly into the eye, treats conjunctivitis and various corneal disorders. This is especially true of meliponide and tergonide honeys from Central and South America and India.

Diabetes

Contrary to many people’s beliefs, honey is safe for diabetics without a doctor’s prescription. Honey can only be substituted for the amount of sugar that is allowed for the patient with the order of a specialist doctor and its consumption as excess sugar is not allowed than what is foreseen in their diet. However, in honey consumed by diabetics, the more fructose sugar than glucose, the better for them, so acacia honey, which has more fructose, is recommended for diabetics.

Studies show that the amount of insulin when consuming natural honey is less than the consumption of other foods with the same calories, and the level of blood sugar shortly after eating it was slightly higher compared to other foods with the same calories. A study of people’s health has shown that consuming honey products raises blood sugar slightly compared to consuming the same amount of sucrose.

Yes, as mentioned above, natural honey outside the hive is a supersaturated solution that is also very unstable, and if
Creating favorable conditions for it will definitely give thanks. However, depending on the plant source, it may be delayed from a few days to several years after harvest.

No, although natural honey is sugary, the opposite is not true, and it cannot be said that any honey that is sugary is definitely natural.
Is. Even if the bee is artificially fed with sugar or glucose, it is still possible for the honey to become sugary.

Royal jelly or royal jelly or royal jelly is a secretion of milk produced by worker bees and usually contains about 60 to 70% water, 12 to 15% protein, 10 to 16% sugar, 3 to 6% fat and 2 It contains 3% of vitamins, salt and amino acids. Compositions may vary depending on geographical area and climate. Worker bees actually use this product to breed queen bees.

Royal jelly for asthma, hay fever, liver disease, pancreatitis, type 2 diabetes, diabetic foot ulcers, sleep problems (insomnia), secondary fatigue due to cancer, premenstrual syndrome (PMS), infertility (inability to have a child), Used for menopausal symptoms, stomach ulcers, kidney disease, bone fractures, skin disorders and high cholesterol.

Some people apply royal jelly directly to the skin as a tonic or use it to stimulate hair growth.

Children: It is probably safe to use for 6 months.
Pregnancy and lactation: There is currently not enough safety information for use during pregnancy or lactation! Avoid after taking it.
Asthma or allergies: If you have asthma or allergies to bee products, do not use Royal Jelly. This can cause some serious reactions, even death!
Low blood pressure: Royal jelly may lower blood pressure. If your blood pressure is low, Royal Jelly may lower it too much.

Pollen is made by bees and is the food of young bees and is one of the most complete foods of nature because it contains almost all the nutrients needed by humans. About the properties of pollen It is enough that this bee product is rich in protein (about 40% protein), free amino acids and vitamins including B-complex and folic acid.

Researchers have performed experiments on humans to determine the medicinal effects of pollen on some diseases.

The presence of sex-stimulating hormones in pollen has been proven and has been used as a general enhancer to treat some diseases in a number of clinics and hospitals in Europe and East Asia.

Properties of pollen

Here are just 10 key reasons to add pollen to your daily diet!

1. Increase energy

The wide range of nutrients in pollen makes it a great natural energizer. Carbohydrates, protein and B vitamins can help you increase endurance and fight fatigue throughout the day.

2 . Skin emollient

Pollen is often used in topical products aimed at treating inflammatory conditions and skin irritations such as psoriasis or eczema. Amino acids and vitamins protect the skin and help regenerate cells.

3. breathing system

Bee pollen contains a lot of antioxidants that may have an anti-inflammatory effect on lung tissue and prevent asthma attacks.

4. Treatment of allergies

Another property of pollen is the reduction in the amount of histamine available, which reduces many allergies. Dr. Leo Conway, a nutritionist from Denver, Colorado, reported that 94% of his patients were completely free of allergy symptoms after treatment with pollen. The disappearance of everything from asthma to allergies and sinus problems confirms that pollen is effective against a wide range of respiratory diseases.

5. Digestive system

In addition to health vitamins, minerals and protein, pollen also contains enzymes that can be useful in digestion. Enzymes help your body get the nutrients it needs from the foods you eat.

6. Boosting immunity system

Pollen is good for the intestinal flora, so it supports the immune system. According to Dr. Joseph Mercola, a public health expert, pollen has antibiotic properties that can help protect the body against infected viruses. The benefits of pollen do not end there, and it is also a healing substance rich in antioxidants that prevent cells from unpleasantly oxidizing free radicals.

7. Addiction Treatment

Another benefit of pollen is that it is completely used to treat drug addiction by controlling sudden heartbeats and sudden urges and suppressing cravings. Because pollen suppresses sudden cravings, it may also be healthy and beneficial for weight loss. However, more research is needed on the properties of pollen, especially on weight management.

8. Cardiovascular system support

Pollen has a lot of ruthenium; An antioxidant bioflavonoid that helps strengthen blood vessels, circulatory problems and regulate cholesterol levels. Its high anticoagulant power can help prevent heart attack and stroke.

9. Help the prostate gland

Men with benign prostatic hyperplasia can relieve themselves by using pollen. Pollen can reduce inflammation and prevent recurrent urinary urges.

10. Infertility problems

Pollen stimulates and restores ovarian function, so it can be used to help speed up pregnancy. It is also considered as a hormonal enhancer, a powerful sexual enhancement drug!

11 . Treatment of diabetes

Doctors have found pollen to be effective in treating the symptoms of diabetes and have also concluded in their research that pollen contains antibiotics such as penicillin and is able to prevent the growth of some microorganisms.

باختصار ، تقول القصة أنه عندما تجمع نحلة الرحيق من النباتات ، مع لعابها وإنزيماتها
يضيف رحيق كثيف. تؤدي الإنزيمات التي يضيفها النحل إلى الرحيق إلى جعل السكريات مثل السكروز قابلة للذوبان.
لديهم القليل من الماء لتحويله إلى سكر الفواكه والجلوكوز اللذين يكونان أكثر قابلية للذوبان في الماء. هذا يجعل النحل يتغذى
لها حجم أقل ولكن أكثر توترا. المنتج النهائي عبارة عن محلول سكر عالي التشبع يسمى العسل.

الفوائد الفسيولوجية للعسل الطبيعي

يمكن تقسيم هذه التأثيرات إلى فئتين: أ) أدلة تجريبية بحتة ، ب) أدلة علمية ومثبتة:

أ) الأدلة التجريبية

الفوائد الغذائية للعسل الطبيعي

يوفر العسل الطبيعي مقاومة قوية لامتصاص أسهل ومقاومة للرضوض ، خاصة في النشاط البدني ؛ كما أنه يسبب المزيد من الكفاءة الفكرية. لذلك يحتاج كل من الأصحاء والمرضى إليه لعلاج أي نوع من الضعف وخاصة في حالات الهضم أو امتصاص الطعام في الجسم. بالإضافة إلى أنه يعزز نمو الأطفال حديثي الولادة ، ويثبت الكالسيوم في العظام ، ويساعد في علاج فقر الدم وفقدان الشهية.

فوائد العسل الطبيعي للجهاز الهضمي

يعمل العسل الطبيعي على تحسين عملية الهضم وامتصاص الطعام ويفيد في علاج مشاكل الأمعاء المزمنة والمعدية مثل الإمساك وقرحة الاثني عشر واضطرابات الكبد.

فوائد العسل الطبيعي للجهاز التنفسي

في المناخات المعتدلة والمعتدلة ، يعتبر العسل الطبيعي علاجًا معروفًا لنزلات البرد والأمراض والتهابات الفم والحنجرة والتهاب الشعب الهوائية. بصرف النظر عن خصائصه المضادة للبكتيريا ، يبدو أن هذا التأثير مرتبط بالتأثير المهدئ والمهدئ للفركتوز.

فوائد العسل الطبيعي في علاج الجلد والجروح

يستخدم العسل في صناعة الكريمات ومستحضرات التجميل لما له من خصائص ترطيب وتقوية. كما تم استخدامه لصنع الأدوية أو وضعها مباشرة على الجروح لعلاج الآلام والجروح السريرية وقرح المعدة ودوالي الأوردة والحروق. يساعد العسل الطبيعي الجسم على مقاومة العدوى وإصلاح الأنسجة ويسرع التئام الجروح. إذا تم فركه في مكانه بعد الحرق ، فإنه يحد من سطح البثور ويسرع عملية إصلاح الجلد. في الكتابات ، تم الإبلاغ عن الكثير من الأدلة التاريخية على علاج الإنسان بالعسل أو استخدامه البيطري (الألم والجروح المفتوحة وجروح الثدي البقري). كان استخدام الكريم الذي يستخدم ثلاث مرات في اليوم ويتكون من كميات متساوية من العسل ودقيق الحنطة السوداء وزيت الزيتون ناجحًا جدًا في علاج الآلام والجروح المفتوحة مثل الغرغرينا في الخيول.

فوائد العسل الطبيعي لاضطرابات العين

وفقًا للنظريات التقليدية في أوروبا وآسيا وأمريكا الوسطى ، فإن العسل الطبيعي يعالج أو يقلل من إعتام عدسة العين ، وإذا تم سكبه مباشرة في العين ، يعالج التهاب الملتحمة واضطرابات القرنية المختلفة. هذا ينطبق بشكل خاص على عسل الميلبونيد والترجونيد من أمريكا الوسطى والجنوبية والهند.

داء السكري

على عكس معتقدات كثير من الناس ، يعتبر العسل آمنًا لمرضى السكر بدون وصفة طبية. لا يمكن استبدال العسل إلا بكمية السكر المسموح بها للمريض بأمر من طبيب مختص واستهلاكه حيث لا يسمح بزيادة السكر عن ما هو متوقع في نظامهم الغذائي. ومع ذلك ، في العسل الذي يستهلكه مرضى السكر ، كلما زادت نسبة سكر الفركتوز عن الجلوكوز ، كان ذلك أفضل بالنسبة لهم ، لذلك ينصح مرضى السكر بعسل الأكاسيا ، الذي يحتوي على نسبة أعلى من الفركتوز.

تشير الدراسات إلى أن كمية الأنسولين عند تناول العسل الطبيعي أقل من تناول الأطعمة الأخرى التي تحتوي على نفس السعرات الحرارية ، وأن مستوى السكر في الدم بعد تناوله بفترة قصيرة كان أعلى قليلاً مقارنة بالأطعمة الأخرى التي لها نفس السعرات الحرارية. أظهرت دراسة عن صحة الناس أن تناول منتجات العسل يرفع نسبة السكر في الدم بشكل طفيف مقارنة باستهلاك نفس الكمية من السكروز.

نعم ، كما هو مذكور أعلاه ، العسل الطبيعي خارج الخلية هو محلول مفرط التشبع وغير مستقر للغاية ، وإذا
خلق ظروف مواتية لذلك سوف يعطي الشكر بالتأكيد. ومع ذلك ، اعتمادًا على مصدر النبات ، قد يتأخر من بضعة أيام إلى عدة سنوات بعد الحصاد.

لا ، بالرغم من أن العسل الطبيعي سكري ، فإن العكس غير صحيح ، ولا يمكن القول أن أي عسل سكري طبيعي بالتأكيد.
هو. حتى لو تم تغذية النحل صناعياً بالسكر أو الجلوكوز ، فلا يزال من الممكن أن يصبح العسل سكريًا.

غذاء ملكات النحل أو غذاء ملكات النحل أو غذاء ملكات النحل هو إفراز الحليب الذي ينتجه النحل العامل وعادة ما يحتوي على حوالي 60 إلى 70٪ ماء و 12 إلى 15٪ بروتين و 10 إلى 16٪ سكر و 3 إلى 6٪ دهون و 2 يحتوي على 3٪ من الفيتامينات والملح والأحماض الأمينية. قد تختلف التكوينات حسب المنطقة الجغرافية والمناخ. يستخدم النحل العامل هذا المنتج في الواقع لتربية ملكات النحل.

غذاء ملكات النحل للربو وحمى القش وأمراض الكبد والتهاب البنكرياس والسكري من النوع 2 وتقرحات القدم السكرية ومشاكل النوم (الأرق) والتعب الثانوي بسبب السرطان ومتلازمة ما قبل الحيض والعقم (عدم القدرة على الإنجاب). أعراض سن اليأس وقرحة المعدة وأمراض الكلى وكسور العظام واضطرابات الجلد وارتفاع الكوليسترول.

بعض الناس يطبقون غذاء ملكات النحل مباشرة على الجلد كمنشط أو يستخدمونه لتحفيز نمو الشعر.

الأطفال: من المحتمل أن يكون آمنًا للاستخدام لمدة 6 أشهر.
الحمل والرضاعة: لا توجد حاليًا معلومات أمان كافية للاستخدام أثناء الحمل أو الإرضاع! تجنبه بعد تناوله.
الربو أو الحساسية: إذا كنت تعاني من الربو أو الحساسية تجاه منتجات النحل ، فلا تستخدم غذاء ملكات النحل. هذا يمكن أن يسبب بعض ردود الفعل الخطيرة ، حتى الموت!
انخفاض ضغط الدم: غذاء ملكات النحل قد يخفض ضغط الدم. إذا كان ضغط دمك منخفضًا ، فقد يخفضه غذاء ملكات النحل كثيرًا.

حبوب اللقاح يصنعها النحل وهي غذاء لصغار النحل وهي واحدة من أغذية الطبيعة الأكثر اكتمالا لأنها تحتوي تقريبا على جميع العناصر الغذائية التي يحتاجها الإنسان. حول خصائص حبوب اللقاح يكفي أن منتج النحل هذا غني بالبروتين (حوالي 40٪ بروتين) والأحماض الأمينية والفيتامينات الحرة بما في ذلك مركب ب وحمض الفوليك.

أجرى الباحثون تجارب على البشر لتحديد الآثار الطبية لحبوب اللقاح على بعض الأمراض.

تم إثبات وجود الهرمونات المحفزة للجنس في حبوب اللقاح واستخدمت كمحسّن عام لعلاج بعض الأمراض في عدد من العيادات والمستشفيات في أوروبا وشرق آسيا.

خصائص حبوب اللقاح

فيما يلي 10 أسباب رئيسية لإضافة حبوب اللقاح إلى نظامك الغذائي اليومي!

1. زيادة الطاقة

المجموعة الواسعة من العناصر الغذائية الموجودة في حبوب اللقاح تجعلها منشطًا طبيعيًا رائعًا. يمكن أن تساعدك الكربوهيدرات والبروتين وفيتامينات ب على زيادة القدرة على التحمل ومحاربة التعب طوال اليوم.

2. مطريات الجلد

غالبًا ما يستخدم حبوب اللقاح في المنتجات الموضعية التي تهدف إلى علاج الأمراض الالتهابية وتهيج الجلد مثل الصدفية أو الأكزيما. تعمل الأحماض الأمينية والفيتامينات على حماية الجلد وتجديد الخلايا.

3. نظام التنفس

يحتوي لقاح النحل على الكثير من مضادات الأكسدة التي قد يكون لها تأثير مضاد للالتهابات على أنسجة الرئة وتمنع نوبات الربو.

4. علاج الحساسية

خاصية أخرى لحبوب اللقاح هي تقليل مستويات الهيستامين ، مما يقلل من العديد من الحساسية. أفاد الدكتور ليو كونواي ، أخصائي التغذية من دنفر ، كولورادو ، أن 94٪ من مرضاه كانوا خاليين تمامًا من أعراض الحساسية بعد العلاج بحبوب اللقاح. يؤكد اختفاء كل شيء من الربو إلى الحساسية ومشاكل الجيوب الأنفية أن حبوب اللقاح فعالة ضد مجموعة واسعة من أمراض الجهاز التنفسي.

5. الجهاز الهضمي

بالإضافة إلى الفيتامينات والمعادن والبروتينات الصحية ، تحتوي حبوب اللقاح أيضًا على إنزيمات يمكن أن تكون مفيدة في الهضم. تساعد الإنزيمات جسمك في الحصول على العناصر الغذائية التي يحتاجها من الأطعمة التي تتناولها.

6. تقوية جهاز المناعة

حبوب اللقاح مفيدة للنباتات المعوية ، لذا فهي تدعم جهاز المناعة. وفقًا للدكتور جوزيف ميركولا ، خبير الصحة العامة ، فإن حبوب اللقاح لها خصائص المضادات الحيوية التي يمكن أن تساعد في حماية الجسم من الفيروسات المصابة. لا تنتهي فوائد حبوب اللقاح عند هذا الحد ، فهي أيضًا مادة علاجية غنية بمضادات الأكسدة التي تمنع الخلايا من أكسدة الجذور الحرة بشكل غير سار.

7. علاج الادمان

فائدة أخرى لحبوب اللقاح هي أنها تستخدم بالكامل لعلاج إدمان المخدرات عن طريق التحكم في ضربات القلب المفاجئة والحث المفاجئ وقمع الرغبة الشديدة. نظرًا لأن حبوب اللقاح تثبط الرغبة الشديدة المفاجئة ، فقد تكون أيضًا صحية ومفيدة لفقدان الوزن. ومع ذلك ، هناك حاجة إلى مزيد من البحث حول خصائص حبوب اللقاح ، وخاصة في إدارة الوزن.

8. دعم نظام القلب والأوعية الدموية

يحتوي حبوب اللقاح على الكثير من الروثينيوم. بيوفلافونويد مضاد للأكسدة يساعد على تقوية الأوعية الدموية ومشاكل الدورة الدموية وتنظيم مستويات الكوليسترول في الدم. يمكن أن تساعد قوتها العالية المضادة للتخثر في منع النوبات القلبية والسكتات الدماغية.

9. مساعدة غدة البروستاتا

يمكن للرجال المصابين بتضخم البروستاتا الحميد أن يريحوا أنفسهم باستخدام حبوب اللقاح. يمكن لحبوب اللقاح أن تقلل الالتهاب وتمنع تكرار الرغبة في التبول.

10. مشاكل العقم

يحفز حبوب اللقاح ويعيد وظيفة المبيض ، لذلك يمكن استخدامه للمساعدة في تسريع الحمل. يعتبر أيضًا مُحسِّنًا للهرمونات ، وهو دواء قوي لتحسين القدرة الجنسية!

11. علاج مرض السكري

وجد الأطباء أن حبوب اللقاح فعالة في علاج أعراض مرض السكري وخلصوا أيضًا في أبحاثهم إلى أن حبوب اللقاح تحتوي على مضادات حيوية مثل البنسلين وقادرة على منع نمو بعض الكائنات الحية الدقيقة.